فرآیند پذیرش مقالات دومین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران و همایش ملی عرضه و تقاضای آب شرب وبهداشتی، به صورت زیر است:


نحوه ارسال مقاله

برای ارسال مقاله،  ابتدا باید در سایت کنگره، عضو شوید. برای این کار روی گزینه عضویت در سامانه در نوار بالایی (سمت چپ) کلیک کنید. با وارد کردن اطلاعات مورد نظر و نام کاربری، سیستم یک رمز عبور به شما اختصاص می دهد که به آدرس ایمیل شما هم ارسال می گردد. شما می توانید با ورود به سامانه این رمز را تغییر دهید.

پس از ورود به سامانه، می توانید از طریق منوی مقالات و گزینه ارسال و پیگیری مقاله، مراحل ارسال مقاله جدید را  انجام دهید. در مرحله اول، باید عنوان مقاله، چکیده مقاله و واژگان کلیدی را وارد کنید. متن چکیده ارسالی، می بایستی بین 200 تا 400 کلمه را شامل باشد.

در مرحله بعد، در صورتی که به غیر از شما، نویسنده یا نویسندگان دیگری هم وجود دارد، باید اطلاعات دیگر نویسندگان مقاله را وارد کنید. دقت فرمایید که نویسنده مسئول مقاله بایستی حتما در سایت ثبت نام کرده باشد. در ادامه مراحل می توانید در صورت نیاز به توضیحات تکمیلی در خصوص مقاله، این توضیحات را برای هیات داوری ارسال نمایید.

در مرحله بعد، فایل اصلی مقاله (به صورت Word 2013) شامل جداول و تصاویر را اضافه می کنید. در صورت وجود تصاویر و جداول تکمیلی می توانید در این مرحله آن ها را نیز جداگانه ارسال کنید که بایستی تحت عنوان فایل های تکمیلی / اضافی ارسال گردند.

در پایان و در مرحله «تکمیل و ارسال مقاله» خلاصه ای از مقاله شما به همراه کد مقاله نشان داده می شود که در صورت تایید اطلاعات، می بایستی گزینه «ارسال مقاله» را انتخاب نمایید تا مقاله شما در لیست مقالات برای داوری ثبت شود.